| Ciasta net przepisy | Przeciwdziałaj nowotworom. Częściej sięgaj po zapomnianą przez wielu aronię

Ciasta net przepisy

Przeciwdziałaj nowotworom. Częściej sięgaj po zapomnianą przez wielu aronię

Przeciwdziałaj nowotworom. Częściej sięgaj po zapomnianą przez wielu aronię   Nieco gorzka i cierpka w smaku aronia wydaje się być coraz rzadziej spotykanym owocem na polskich stołach. Jej właściwości trudno jednak przecenić, bowiem naukowcy dowiedli, że ma działanie przeciwnowotworowe. Aronia działa odmładzająco i przeciwdziała powstawaniu nowotworów Warto zaznaczyć, że aronia jest pełna antyoksydantów, a to […]

Przeciwdziałaj nowotworom. Częściej sięgaj po zapomnianą przez wielu aronię
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Przeciwdziałaj nowotworom. Częściej sięgaj po zapomnianą przez wielu aronię

 

Nieco gorzka i cierpka w smaku aronia wydaje się być coraz rzadziej spotykanym owocem na polskich stołach. Jej właściwości trudno jednak przecenić, bowiem naukowcy dowiedli, że ma działanie przeciwnowotworowe.
Aronia działa odmładzająco i przeciwdziała powstawaniu nowotworów

Warto zaznaczyć, że aronia jest pełna antyoksydantów, a to oznacza, że przeciwdziała oddziaływaniu wolnych rodników na organizm. Aronia zawdzięcza tą właściwość przede wszystkim antycyjanom, które występują jako naturalne barwniki w owocach takich jak bakłażany, winogrona oraz czarne pożeczki. W tej kategorii aronia znajduje się jednak na czele stawki; do tego owoce mają właściwości antyoksydacyjne, a to wiąże się z lepszym metabolizmem tłuszczów, wpływa dodatnio na układ krążenia, zapobiega chorobom serca, miażdżycy i powstawaniu nadciśnienia tętniczego

Poza tym aronia wpływa pozytywnie na proces myślenia oraz szeroko rozumianą kondycję mózgu. Naukowcy potwierdzili także poprawę widzenia u pacjentów z wadami wzroku, a rozpuszczony sok aronii pomaga w gojeniu ran.

Ostatecznie eksperci wspominają, że aronia może działać także przeciwnowotworowo. Z ostatnich badań wynika, że zwierzęta, które miały dietę bogatą w aronię chorowały na nowotwory znacznie rzadziej niż pozostałe. Analizą nie byli do tej pory objęci ludzie, dlatego ostatecznie trudno stwierdzić, czy aronia zachowuje te same właściwości wobec nas.

https://kasior.pl/

Ciekawe wpisy kulinarne online:

recommended